Опубліковано

Про оберіг…

Сьогодні як ніколи відчувається важливість слів “берегти”, “оберігати”, “захищати”! Коли є реальна загроза, коли зло постає в усьому своєму жаху, коли до нас підступає вимотуючий душу СТРАХ! Ми думаємо про те, як захистити, як втримати, як зберегти найдорожчих людей, їх життя, їх мир! І думка про захист немає часу, вона через простори віків приходить в наші серця і тривожить нас! Це думка, що передана нам предками, думка про ОБЕРІГ! Давайте, поговоримо про ОБЕРІГ! Як Ви сприймаєте зміст цього слова, яке поняття ви вкладаєте в нього, спираючись на власний досвід? Обміркуймо разом силу та дію оберегів!

Роздум про оберіг

Що оберіг означає для мене? Скажу! Це – потужний акумулятор думок, прагнень, мрій та сподівань на краще для реалізації та здійснення бажаного! Завдяки прадавнім знакам, силою думки та чистого серця обереги перегукуються ніби із силами Всесвіту і притягують всі добрі сили, щоб у сотні разів збільшити потенціал свого власника, посилити певні риси його характеру, забезпечити необхідними духовними та фізичними якостями, нагадувати не відхилятись від своєї цілі, посилювати своє енергетичне поле.

Обереги наших пращурів були незамінними помічниками в сімейному житті, в господарстві, у професійній та військовій справі. О-беріг – це ніби берег, та межа між світами, прикордонна служба від світу невдач та горя. Перейти ОБЕРІГ можна тільки тоді, коли він “пропускає”, коли він не закріплений думкою бажань. Пошук оберегу як спасіння від чогось чи для здійснення чогось – це не що інше, як перекладання відповідальності з себе за своє ж життя. “Куплю оберіг і все! Будуть здорові діти, чоловік буде успішний, закоханий, відданий,.. багатство попливе рікою… успішно вийду заміж… знайду пристойну роботу” і так далі… Кому що! Не про це думали предки, коли надавали слову ОБЕРІГ первісного значення.

ОБЕРІГ – це наша думка, що постійно підживлюється спогадами. Це контролююча вісь, ціль, яку ми постійно бачимо перед собою. Це зірка, що веде у темноті. Це свічка, що гріє і освітлює душу теплом у потрібну мить. Це вогник у серці, який потрібно постійно тримати палаючим. Затухне спогад, емоція, бажання – перестане жити в серці надія, віра – і оберіг із духовної всемогутньої сили “будильника” перетвориться в матеріальну мертву дрібничку! Адже, ОБЕРІГ створювався як “записник-нагадування” про певні плани, мрії, бажання. Це ніби такий своєрідний “підштовхувач-спонукач” до дій, до творчих поривів, до роздумів про найвищу мету нашого життя! ОБЕРІГ прагне нагадувати про цінне в нашому бутті. Важливо тримати безперервною ниточкою предківські прагнення про гарне життя та майбутнє.

ОБЕРІГ – це передання глибокого природного архаїчного світогляду, це пам’ять землі, роду, це Дерево Життя та продовження самобутнього життя! Оберіг покликаний захистити людину від самої себе ж, від поганих думок, від не потрібного для неї, дріб’язкового!
Хочеш бути щасливим, будь ним!

Майстер народної творчості Інна Залізнюк

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *