Опубліковано

Виставка у Вишгородському музеї “Магія поліського орнаменту”

Родиною відвідали виставку «Магія поліського орнаменту» в Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ у Вишгороді. Дуже приємно було дізнатись, що директором музею є неперевершена, розумна, чарівна жінка, громадська діячка, кандидат історичних наук – Влада Литовченко. З перших днів її керування музей відкрив нове дихання. Він є унікальним і своєрідним, таким, яким ми ще його маємо для себе відкрити. І пані Влада має стратегічні плани щодо розвитку даного музею і взагалі розвитку українського мистецтва. Відразу відчувається, що виставка є дуже бажаною і виплеканою. А головне, з розмови пані Влади – всі експонати на виставці з власних фондів музею.

Вражає!

На виставці представлено унікальні предмети побуту Київського Полісся – велике зібрання тканих та вишиваних рушників, колекцію вишиваних сорочок кін. 19 – сер. 20 століть, старовинний верхній одяг – юпки, свити, керсетки, хустки.

Аналізуючи експозицію, бачимо, що не всі експонати, звичайно відносяться до території Полісся. Бачимо вбрання з плахтою і сорочкою, що притаманна Полтавщині, тільки додати запаску ще б до повного строю.

Є сорочки, що притаманні Чернігівщині. Але основа, звичайно це – Київщина.

Що не може не радувати. Нашу увагу зацікавило одне вбрання з “спідницею до нагрудника”, дуже красиво і вишукано виглядала б така річ , навіть у гардеробі сучасних модниць. Такий тип одягу на Одещині та Кіровоградщині називають “шарафан”, тільки іншого крою.

Особливу увагу ми звернули на подоли сорочок, які не залишають нас байдужими. Зубці і вишивка просто надихає на створення нових робіт та пошуки автентичних скарбів.

Дуже вдячні всім організаторам та особливо , натхненниці виставки – Владі Литовченко за роботу, за щедро виставлені схови, які варті , щоб ними надихались і майстри і колекціонери!

Майстер народної творчості, президент ГО “Всеукраїнська академія автентики” –  Інна Залізнюк

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *