Опубліковано

Я про цю сорочку мріяла все життя!

Вишивання на маркізеті завжди і всіх заворожує, притягує і зачаровує.

Років 8 тому, в мене було перше замовлення на маркізеті. Я боялась дуже  чи справлюсь я з тканиною. Думала, які техніки підібрати, який взір, щоб виглядало гармонійно і довершено.

Я радилась зі свою наставницею. І саме вона мені порадила , що техніка “прутик з настилом через чисницю” на маркізеті виглядає приголомшливо. Я вишивала тоді сорочку повних три місяці по 8 годин. Пам’ятаю, що відчувала вже велику втому від одноманітності роботи, хотілось нову роботу почати. Мушу зауважити, що вишивки тоді було дуже мало , в порівнянні з сорочкою цього року – тільки одна  горизонтальна смужка на рукавах та на грудях. І це зайняло в мене три місяці роботи. Але досвід – неймовірна сила.

Після цієї сорочки мені наставниця сказала : “Ну, це вже вищий пілотаж! Після цього тоді нічого не страшно!”

Так, та сорочка додала мені впевненості в тому, що я можу створювати екслюзивні твори.

А ще більшої наснаги мені додало враження замовниці, яка була тоді приголомшена  роботою. А що може бути для майстрині краще , ніж щасливі очі замовників!

Потім ще були невеличкі сорочечки на маркізеті, які легко і швидко вишивались.

А про таку вишивку на маркізеті я мріяла все своє життя!

Подібну кількість і якість роботи я бачила тільки на одній людині – Надії Вакуленко. Мене робота вразила тоді.

А коли я отримала це замовлення, я відразу зателефонувала пані Надії і наче попросила її благословення на роботу. Розповіла, що сорочку замовниця хоче схожу. Пані Надія пораділа за мене, сказала декілька рекомендацій щодо вишивки і я почала творчий політ думки!

Я продумувала композицію дуже ретельно, бо хотіла, щоб все ж таки ця сорочка не була схожою до тієї, що є в пані Надії. Я продумувала , який саме узор має бути, як має розміщуватись, яке співвідношення настилів та прутиків має бути в мережці, щоб сорочка виглядала гармонійно та не перевантажено.

Трохи складно було продумати узор між мережками, бо хотілось, щоб ту легкість та невагомість “не заземлити”, а навпаки піднести її на ще більшу висоту.

Було випробувано десятки відтінків кольорів та десятки технік, але врешті решт одного вечора я відшила зразок “штапівкою” спіральну хвильку і зрозуміла, що це саме те, чого не вистачає на цій сорочці.

Ну і звичайно – унікальне доповнення, завершення сорочки – це її призбирування на рукаві.

Тут тільки “курячі шкірки” і ніяке інше не могло бути. А обробка краю на 2 мм закруткою на маркізеті! Майстрині , які вишивають, знають що це таке.

До вишивки була залучена чудова майстриня, моя подруга вже багато років – Катерина Гранківська.

Це була її перша спроба вишивки на маркізеті. Я радію, що в мене виходить залучати до цього мистецтва все більше і більше людей! Катерина мене вразила відразу своєю мастерністю! Це велика майстриня сьогодення!

Ця сорочка вишивалась приблизно рік. Це дуже довго, бо дуже багато вишивки. Для серця вона залишилась для мене – безцінною!

Я буду щасливою, якщо пані Тетяні (замовниці) ця сорочка приноситиме радість та втіху!

Думаю, що далі в моєму житті будуть ще багато цікавих та натхненних вишиваних проектів.

Бо моя вишивана дорога довжиною в життя!..

Довідка про маркізет: 
Маркізет – це 100% натуральна,  тоненька тканина, полотняного переплетення, з тоненької, скрученої пряжі. Не дивлячись на неймовірну легкість та напівпрозорість тканини, вона є достатньо міцною, має сітчасту структуру. В ідеалі маркізетова тканина має містити шовкову та бавовняну нитку. Або на 100% з шовку.  Сучасні тканини містять в основному – 100% бавовни. З розвитком технологій під назвою “маркізет” виробляють тканину, що містить синтетичні нитки.
Саме завдяки  процесу мерсеризації ця тканина ставала прозорою для “ока” , але з тим самим не пропускала сонячних УФ променів. Тканина не заслужено забута. З’явилась у Франції в епоху Бароко. В наших “закромах” можуть бути залишки маркізету виробництва ще тоді “Ленінградського”.
Цікаво, що первісно “маркізет” – це тканина для завішування вікон, типу наших жалюзів. Яка не пропускає промені, а з тим самим через неї все видно.

Майстер народної творчості Інна Залізнюк

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *