Опубліковано

Символіка вишиття

“Моя Молитва завжди з Вами!”
Можна довго сперечатись про силу та інформативність орнаментів, які нам залишили наші мудрі предки. Кожен дослідник завжди буде по-своєму трактувати , опираючись на свій досвід та своє пережите.
Вважаю зразком і найвищим, наймогутнішим прикладом символізму сказані слова Ісусом, коли він на Таємній Вечері, подав хліб і вино своїм учням і сказав “Прийдіть та їжте, це Тіло і Кров моя Нового Завіту!” 
І скільки в цьому такого особливого!!! Того,що потребує осмислення і роздумів! Сам Господь показав приклад символізму, дав можливість за допомогою потужного ритуалу, наповненого спеціальною Молитвою очиститись, збагатитись, отримати Вічне Життя!
Коли ми бачимо хліб і вино в побуті, ми ж не співставляємо його з “тілом і кров’ю” Ісуса. Для того, щоб воно мало життєдайну Силу потрібні певні умови і найперше – наше відкрите, щире серце і ВІРА!
Це є неперевершеною, надземною вершиною Символізму!
Для мене , це – зразок того, як потрібно усвідомлювати весь світ, що повністю переповнений символікою та знаками, як не розгубитись в хаосі і отримувати зворотній зв’язок тільки з того, що дійсно може надихнути і підтримати!
Кожен символічний узор чи орнамент – це акумульована сила Мудрості, Досвіду багатьох поколінь, це те, що можна прочитати і те, що нам передано з глибини віків!..
А як ми прочитаємо, яке значення цьому надамо, як це може відгукнутись в сучасному житті, залежить від нашого рівня усвідомленості.
Не можна бути настільки догматичним, щоб вірити в будь-який символ, нашитий чи намальований десь, що саме він Вам змінить долю, принесе успіх, це для мене смішно Все залежить від умов, багатьох факторів та Вашої Віри та мудрості сприймати
Я захоплююсь геометриними орнаментами, вірю, що Божа Благодать та інформація рухається тільки по геометричних лінях, як сказав колись Піфагор, вірю, що люди найвищого Духовного рівня мислять тільки образно, метафорично, абстракто, тому передають свою мудрість через символи, з яких складаються потім найкращі витвори мистецтва – музика, поезія, картини, вишивка …
Це те, що є невмирущим, в ньому “Божа Іскра”!!!
Тому я завжди своїм замовникам кажу:”Моя Молитва завжди з Вами!”
Саме Молитва, яка підсилюється постійно узорами, які я вишиваю, вкладаючи своє жіноче тепло та свої усвідомлення!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *