Опубліковано

Герсет – унікальний різновид керсетки – 94 складки

На одному з Майстер-класів ми вивчали вбрання Черкащини і колекціонер та етнограф Володимир Щибря продемонстрував нам одяг , який нас захопив і здивував своєю вишуканістю та сучасним виглядом.

Це була герсетка з Черкащини, Черкаського району. Вона нас не залишила байдужою, тому ми відразу захотіли відтворити її точну копію, не додаючи нічого нового, від себе. Те, що в нас ( Наталія Боярчук) вийшло, перевершило всі наші очікування! 94 складки зробити на досить щільній шерстяній тканині – це рівень митця! 

Дякуємо Наталко і вклоняємось таланту! 

Цікаво, що інформації про герсет не можна було знайти ні з книг , ні з інтернет ресурсів. Саме тому є й цінність відтворення таких речей та знань, які Володимир накопичує зі своїх експедиційних поїздок.

Герсет шили тільки в декількох селах. Він міг бути різних кольорів : бордового, зеленого, пізніше – фіолетового. Цікавий герсет з чорної тоненької шерсті з квіточками та кубового ситцю в дрібненькі квіточки, який ми теж плануємо відшити!

Такий одяг виглядає надзвичайно вишукано і дорого! Довжина – середина коліна, це той жіночний канон, який визначила відома Коко Шанель, але наші жінки все знали вже давно про секрети майстерності і як зробити одяг привабливим, жіночним і водночас скромним.

Ми раді будемо долучитись до відтворення Вам Вашої герсетки. Адже ця річ дійсно підкреслить Вашу українську неповторність!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *