36 занять, щоб пізнати всю Україну

Курс Майстер-класів з крою, пошиття та вишивки традиційного костюму, створення прикрас, поясів та головних уборів.

Запрошуємо на новий курс, який складатиметься з окремих занять (майстер-класів, лекцій, семінарів-тренінгів та показів традиційного одягу), на якому Ви зможете пізнати та створити цілісне уявлення про традицію української ноші, а також навчитись практичним навичкам: по крою традиційного костюму, пошиття традиційного костюму, опанування вишивальними техніками та швами для оздоби костюму, плетення традиційних поясів, виготовлення традиційних прикрас, крій , пошиття, створення головних уборів (вінків, очіпків, хусток на “два кути”, наміток).

Курс має на меті оживити український традиційний костюм, дати розуміння, що сучасна культура може триматись на традиції, мотивувати до створення нових костюмів та цілісних комплектів регіонального українського одягу, створеного руками, дати розуміння, що автентичний старий одяг є не для носіння, а для нашого пізнання та захоплення. Сучасна людина має носити свій , сучасний, традиційний одяг, який буде автентичним для даного часу.

Надаємо Програму Майстер-класів, яка може доповнюватись та частково змінюватись , відповідно  до побажань учасників та адаптації до часу та можливостей.

Наші викладачі:

 • Володимир Щибря (кандидат історичних наук, колекціонер)
 • Оленка Дідик (етнограф, колекціонер, майстриня з вишивки та крою)
 • Ігор Перевертнюк (колекціонер, етнограф)
 • Василина Ткачук (майстер з плетення поясів, ткацтва)
 • Наталія Боярчук (майстер з крою та пошиття-реконструкції одягу)
 • Тетяна Лукаржевська (майстер з вишивки)
 • Ніна Севастьянова (майстер по створенню вінків)
 • Інна Залізнюк (майстер народної творчості, засновник та керівник курсу)
Вартість майстер-класів від 150 до 230 грн, залежно від наповненості матеріалу та годин МК. Кожен майстер-клас Ви можете оплатити окремо, за попередньою оплатою, вказаною в події чи заплатити за місяць чи окрему тему-регіон, який вас цікавить.
Вартість занять з показами автентичного одягу+вишивка. Ціна: 230 грн.
Вартість МК з вишивки, крою, плетення поясів, виготовлення прикрас та вінків: 150 грн. (щодо вартості: у нас лояльне ставлення до оплати МК. Головне для нас – Ваше бажання до вивчення традиційного українського костюму. Ми надаємо знижки, в нас діють спеціальні пропозиції для молоді (студентів, аспірантів), людей літнього віку. Пільгові умови для багатодітних батьків, людей з обмеженими можливостями чи тих, хто був вимушений змінити місце проживання.

Якщо Ви опинились у скрутному матеріальному становищі, це не є причиною припиняти навчання, повідомте нам і ми обов’язково Вам допоможемо.

Традиційна рукодільна робота об’єднує і створює родинну атмосферу затишку.

Усі роздаткові друковані матеріали надаються. У вартість не входять матеріали та інструменти для вишивки.

Якщо у Вас є пропозиції щодо покращення програми майстер-класів, чи Ви хочете долучитись до нашої команди викладачів, напишіть нам на пошту inrom283@gmail.com чи зателефонуйте: 097 139 99 71

Чекаємо на Вас!

Програма курсу:

 1. Вступне заняття. Етнографічна карта України, локальні особливості одягу. Традиція і сучасність (показ традиційного одягу, лекція-інтерактив). Викладач: Володимир Щибря
 2. Показ традиційного одягу Полісся – Житомирщини, Чернігівщини, Рівненщини. Вивчення елементів костюму. (Викладач: Ігор Перевертнюк). Вишивка: початкові шви, техніки: заволікання, занизування, “затягання”.(Викладач: Залізнюк Інна)
 3. Крій традиційної сорочки Полісся (локалізація на вибір учнів). Викладач: Оленка Дідик.
 4. Крій нагрудного одягу: кабатик.  Викладач: Наталія Боярчук.
 5. Показ традиційного одягу Волині – Житомирської, Рівненської, Волинської, Тернопільської та Львівської областей. (Викладач: Ігор Перевертнюк та Володимир Щибря). Вишивка: техніки способом “стяги” – “курячий брід”, “зерновий вивід” та ін. (Викладач: Інна Залізнюк)
 6. Майстер-клас з вишивки. Техніки: різновиди рахункової гладі (пряма, коса, качалочкова, колодочки). Викладач: Тетяна Лукаржевська.
 7. Крій традиційної сорочки Волині (локалізація на вибір учнів). Способи змережування. “Шеляжок”. Викладач : Оленка Дідик.
 8. Крій спідниці, фартуху та намітки. Викладач: Наталія Боярчук.
 9. Показ Традиційного одягу Полтавщини – Полтавської, Сумської та Чернігівської областей. Вивчення елементів одягу. (Викладач Володимир Щибря). Вишивка: мережані шви. (Викладач: Залізнюк Інна).
 10. Майстер-клас з вишивки: мережки з чисницею “прутик з настилом”, мережки без чисниці – латані, шабак. Викладач: Інна Залізнюк)
 11. Майстер-клас з вишивки. Вирізування. Способи обшивання контуру, варіації заповнень, вишивання вирізування на розрідженій тканині (особливості). Викладач: Тетяна Лукаржевська.
 12. Крій традиційної полтавської сорочки. Декоративні та функціональні шви. Локальні способи змережування. Викладач: Оленка Дідик.
 13. Крій традиційної полтавської керсетки. Викладач: Наталія Боярчук.
 14. Лекція “Традиційний полтавський вінок для нареченої”. Створення сучасного вінка з елементами традиційного чи реконструкція вінка (на вибір учнів). Викладач: Ніна Севастьянова.
 15. Показ традиційного одягу Черкащини. Вивчення  та порівняння локальних особливостей елементів одягу. Викладач: Володимир Щибря.
 16. Майстер-клас з вишивки. Техніка “набирування”
 17. Крій традиційного черкаського герсету. Викладач: Наталія Боярчук.
 18. Показ традиційного одягу Східного Поділля (Хмельницької та Вінницької областей) та Західного Поділля (Тернопільської області). Порівняння та вивчення елементів одягу. Викладачі: Володимир Щибря та Ігор Перевертнюк.
 19. Майстер-клас з вишивки. Техніка “низинка”, особливості вишивання. (Викладач: Оленка Дідик).
 20. Майстер-клас з вишивки. Техніка “верхоплут”. Подільське змережування. (Викладач: Інна Залізнюк).
 21. Лекція про традиційні українські прикраси. Коралі, баламути, бурштин, камінне , скляне намисто, силянка. Особливості створення традиційних прикрас. Викладач: Ярина Дрон.
 22. Крій традиційної сорочки Східного Поділля. Викладач: Оленка Дідик.
 23. Показ традиційного одягу Опілля (Львівської, Тернопільської областей). Особливості костюму. Викладач: Володимир Щибря. Вишивка: за запитом учнів.
 24. Крій традиційної сорочки, спідниці, фартуху та хустки Опілля. Викладач: Наталія Боярчук.
 25. Крій камізельки. Викладач: Наталія Боярчук.
 26. Показ традиційного костюму Київщини. Особливості традиції та вплив західної моди на костюм Київщини. Викладач: Володимир Щибря. Вишивка: хрестикові шви 1 (різновиди хрестика). Викладач: Інна Залізнюк.
 27. Майстер-клас з вишивки. Хрестикові шви: різновиді ретязю, плетення кісок. Виготовлення “кутасиків” до сорочки. Викладач: Тетяна Лукаржевська.
 28. Крій та пошиття традиційної “спідниці з нагрудником” за автентичними зразками Київщини та Чернігівщини (на вибір учнів). Викладач: Наталія Боярчук.
 29. Показ традиційного одягу Слобожанщини. Особливості елементів одягу. Викладач: Володимир Щибря. Вишивка: деякі способи обробки краю виробу: зубцювання. Викладач: Інна Залізнюк.
 30. Крій традиційної керсетки Слобожанщини. Викладач: Наталія Боярчук.
 31. Показ традиційного одягу Одещини. Вивчення елементів одягу. Викладач: Володимир Щибря. Вишивка: продовження теми “обробка краю вишитого виробу “зубцюванням” . Викладач: Інна Залізнюк.
 32. Крій та пошиття “шарафану”. Викладач: Наталія Боярчук.
 33. Показ традиційного чоловічого одягу. Деякі регіони. Особливості чоловічого одягу (лекція). Викладач: Володимир Щибря.
 34. Особливості крою традиційної чоловічої сорочки. Крій регіональної сорочки (на вибір) Викладач: Оленка Дідик.
 35. Показ Традиційного одягу Івано-Франківщини (Гуцульщини, Бойківщини, Снятинщини). Порівняння, аналіз та вивчення елементів одягу. Викладач: Володимир Щибря. Вишивка: техніки “поверхниця”, “кафасор”.
 36. Майстер-клас з вишивки. Особливості виготовлення зборок та вишивання на “брижах”. Викладач: Інна Залізнюк.

 Після закінчення курсу надається Сертифікат майстра з вишивки та створення традиційного костюму від ГО Всеукраїнська академія автентики.

П.С. По закінченню повного курсу, найкращих учнів та тих, хто бажає пов’язати свою долю з вишивкою та створенням українського традиційного чи сучасного стилізованого костюму ми радо запросимо у свою команду працювати у “Майстерня Інни Залізнюк”.